O mojej budowie

Podjęcie decyzji o budowie domu jest dla wielu ludzi jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Bardzo duży zakres zagadnień który jest związany z tą decyzją przerasta wiedzę chyba każdego inwestora. Tematyka ogólnie rozumianego budownictwa w aspektach prawnych, technologicznych, czy finansowych jest bardzo obszerna. Niniejszy blog będzie poruszał najważniejsze kwestie związane z budową wymarzonego domu, analizując różne rozwiązania konstrukcyjno-materiałowe, przepisy prawne, czy nowości techniczne. Znajdą się informacje dotyczące kupna działki, wyboru projektu czy formalności związane z uzyskaniem pozwolenia na budowę. W dalszych częściach opisane zostaną poszczególne etapy budowy domu zwracając uwagę na najbardziej istotne elementy, i starając się udzielić jak najwięcej odpowiedzi na pytania które najczęściej nurtują budujących podczas realizacji inwestycji. W związku ze zwiększonym zainteresowaniem w ostatnich latach budownictwem energooszczędnym, wiele tematów będzie dotyczyło idei budowania domów o zmniejszonym zapotrzebowaniu na energie, certyfikacji energetycznej budynków oraz szeroko rozumianego budownictwa zrównoważonego. Autor będzie starał się pokazać jak zbudować energooszczędny dom, niekoniecznie drastycznie zwiększając wydatki na jego realizacje.

Wbrew tytułowi strony nie będzie to swoisty dziennik budowy, aczkolwiek będzie pokazane również wiele prac budowlanych związanych z remontem i rozbudową domu jednorodzinnego zrealizowanego w latach 80.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>