Baterie kuchenne – praktyczne informacje

Bateria kuchenna to nieodzowny element wyposażenia każdej kuchni. Pomieszczenie to służy nam do przyrządzania posiłków, a bez wody jest to praktycznie niemożliwe. Wybór baterii jest więc bardzo ważny, pozwoli nam bowiem na efektywne użytkowanie naszego pomieszczenia kuchennego. Wybierając tego rodzaju sprzęt często patrzymy na niego tylko pobieżnie. To duży błąd. Warto zorientować się nie tylko co do ceny i wyglądu, ale także solidności wykonania, trwałości materiałów oraz praktyczności tego urządzenia. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące wykonania baterii oraz głównych trendów dotyczących armatury kuchennej, które mogą pomóc w wyborze najbardziej odpowiedniego sprzętu.

Baterie kuchenne – jakość i wykonanie

Aby przez długi czas cieszyć się bezawaryjną, trwałą i lśniącą baterią kuchenną, Zlewmusimy zadać sobie trud zdobycia na jej temat podstawowych informacji co do  wykonania i jakości. Materiały, którymi pokryte są nowoczesne baterie kuchenne to zwykle stal (nierdzewna / szlachetna / szczotkowana) i chrom (cena ok. 300 zł). Są one łatwe w czyszczeniu oraz zapewniają nam estetykę wyglądu. Bardzo popularne są także baterie granitowe i fragnanitowe, których walorem jest wysoka wytrzymałość (odporność na bardzo wysokie temperatury oraz na uszkodzenia mechaniczne) oraz imponujący wygląd. Ich połączenie z granitowym zlewozmywakiem tworzy unikalny zestaw pasujący do niemal każdej nowoczesnej kuchni. Dodając do tego wielość kształtów i kolorów takich zestawień (np. klasyczne beż, czerń czy brąz) uzyskujemy receptę na solidną i estetyczną baterię w kuchni. Jeśli mamy nieco zasobniejszy portfel możemy wybrać baterię kuchenną wykonaną z kompozytu. Bateria taka jest lekka i solidna, a przy tym ekologiczna. Ponadto producenci zachwalają jej dokładne wykonanie oraz fakt, iż model ten jest bezdotykowy (cena ok. 800 zł).

Trendy armatury kuchennej

tap-water-1_lJeśli chodzi o dominujące trendy w dziedzinie armatury, bardzo popularne są baterie z wyciąganą wylewką. Za ich pomocą można łatwiej umyć większe naczynia, nie rozchlapując przy tym wody w pomieszczeniu. Można sięgnąć wyżej i dalej, a przez to łatwiej utrzymać czystość w kuchni. Chętnie wybierane są także praktyczne baterie stojące. Mają one nie tylko stylowy, sterylny wygląd ale i walor funkcjonalny. Zwykle posiadają one bowiem obrotową wylewkę, w przeciwieństwie do baterii montowanych na ścianie. Bardzo popularne są także perlatory, które umieszczone w baterii sprzyjają oszczędności wody w gospodarstwie domowym. Trendem, który sprzyja aranżacji nowoczesnego wnętrza kuchennego jest również geometria kształtu baterii kuchennej. Projektanci bardzo często używają niestandardowych form dla kranów – prócz bardzo popularnych stojących półkolistych wysokich baterii popularne są także ostre w kształcie baterie o prostokątnym zagięciu. Odchodzi się  też od baterii dwuuchwytowych na rzecz jednouchwytowych, które są praktyczniejsze i wygodniejsze w eksploatacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>