Zalety blachodachówki

Pokrycia z blachodachówek stosuje się od ponad 20 lat. Do Polski trafiły z krajów skandynawskich na początku lat 90. Są one jednym z tańszych rozwiązań pokrycia dachu, które idealnie imituje tradycyjną ceramiczną dachówkę. Główną cechą blachodachówki jest jej niewielki ciężar (4,5 kg m2) porównując z innymi pokryciami dachu. Dzięki czemu możemy zaoszczędzić na więźbie dachowej. Na rynku możemy znaleźć bardzo bogatą ofertę blachodachówek, których zarówno kształty jak i kolory do złudzenia przypominają klasyczne ceramiczne dachówki, ale kosztują znacznie mniej.

Charakterystyka blachodachówki

blachodachówka

fot. bau-haus.pl

Blachodachówki są wytwarzane poprzez wprowadzenie gotowej lakierowanej blachy stalowej w kręgu (w formie taśmy) do maszyny. Procesy przetwarzania obejmują wzdłużne profilowanie blachy (począwszy od środka), natłuszczanie, formowanie przetłoczenia oraz cięcie na zamówiony wymiar. Tłoczenia w formie dachówek usztywniają blachę, dlatego ten rodzaj pokrycia nie wymaga sztywnego podłoża, zwykle układa się je na ruszcie z łat i kontrłat z folią wstępnego krycia. Na polskim rynku dostępna jest również blachodachówka z wbudowaną łatą nośną. Dzięki temu można mocować ją bezpośrednio na krokwiach. Blachodachówka ma wiele zalet, przede wszystkich jest wytrzymała, różnorodna oraz jej wykorzystanie jest oszczędne.

Wytrzymałość:

Blachdachówka jest wyprodukowana ze stali wysokiej jakości, pokryta powłoką cynkową i poliestrową o grubości spełniającej normy. Posiada także starannie wykonany profil oraz rowkiem odprowadzającym wodę.

Oszczędność:

Jest najbardziej ekonomicznym rozwiązanie na dach, ponieważ niewielki ciężar blachodachówki umożliwia jej zastosowanie przy renowacji starych budynków, a przy budowie nowych pozwala na wykonanie lżejszej konstrukcji więźby dachowej, co powoduje, że koszt całego dachu jest tańszy. Jej montaż jest łatwy i szybki. Sposobność dopasowania blachodachówki do różnych płaszczyzn umożliwia ograniczenie odpadów blachodachówki do minimum. Ułożenie pokryć blaszanych w tym blachodachówki należy do jednych z najtańszych i najszybszych.

Różnorodność

blachodachowka

Blachodachówka posiada szeroki wachlarz barw oraz kształtów. Standardowy moduł wynosi 350mm, jednak producenci dopuszczają możliwość indywidualnego zamówienia w przedziale około 280-430 mm (skok co 10 mm). Blacha przycinana jest do długości 6 m. Blachodachówka jest eleganckim oraz trwałym pokryciem dachowym, które nadaje się na wszystkie rodzaje dachów stromych. Zawiera w sobie przede wszystkim połączenie tradycji z nowoczesną technologią. Nadaje się do szybkiego i taniego pokrycia dachu domu jednorodzinnego, wielorodzinnego lub budynku o innym przeznaczeniu. Blachodachówki sprawdzają się w przypadku obiektów nowych jak i remontowanych, ze względu na swoją lekkość. Szeroka paleta barw gwarantuje nam nietuzinkowy kolor naszego dachu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>