Farby do wnętrz

farbyKolory współczesnych wnętrz wręcz kipią świeżością. Wraz z szeroko pojęty postępem technologicznym mamy do wyboru naprawdę całą gamę farb wnętrzarskich, z pośród których każdy na pewno znajdzie coś specjalnie dla siebie. Przedstawiamy rodzaje arb wnętrzarskich ora doradzamy, jakie są najlepsze.

Kolory, kolory i jeszcze raz kolory. Dziś producenci są w stanie zaoferować klientom dosłownie każdą barwę farby do wnętrz. Swojego czasu największy zainteresowaniem i wzięciem ze strony klientów cieszyły się te o odcieniach stonowanych, pastelowych, takie ja beże, brązy, brzoskwinie, czy niezastąpiona biel. Dziś jednak coraz większa liczba osób postanawia ożywić nieco ponure wnętrza intensywnymi barwami, które stanowić mogą ciekawe przełamanie do często monotonnej i spokojnej aranżacji pokoju.

Przed wyprawą do sklepu warto spokojnie usiąść we wnętrzu, które to ma być poddane malowaniu i zastanowić się, jakie kolory, czy ich odcienie najlepiej będą do niego pasowały. Niezmiernie ważną kwestią, o której wiele osób zwyczajnie zapomina jest dokładne wymierzenie powierzchni, która ma być pokryta farbą do wnętrz. Dzisiejsze produkty są bardzo wydajne i wbrew pozorom czasami wystarczy kupno mniejszego wiadra, co pozwoli nam zaoszczędzić pieniądze. Z tak przyswojoną wiedzą możemy już spokojnie udać się do sklepu i dokonać zakupu farby do wnętrz.

Rodzaje farb do wnętrz

farby do wnetrzFarby emulsyjne, czy dyspersyjne nazywane są inaczej farbami wodnymi. Cieszą się one niesłabnącą popularnością, gdyż wiele osób jest zdania, że są to najlepsze farby do wnętrz. Nic w tym dziwnego, w końcu tego rodzaju produkty mają naprawdę sporo zalet. Po pierwsze łatwo się rozprowadzają, szybko wysychają i co najważniejsze nie emitują szkodliwych substancji dla naszego zdrowia. Dodatkowo pozwalają ścianie oddychać, są niepalne, trwałe, odporne na ścieranie i wilgoć.

Farby winylowe to stosunkowo nowy rodzaj farb wnętrzarskich. Te produkty bardzo ładnie prezentują się na ścianie, jednak nie zaleca się malowania nimi ścian szczególnie podatnych na zabrudzenia, gdyż ciężko je usunąć, a efektem szorowania farba może się zmyć. Ponadto winylowe farby do wnętrz słabo przewodzą parę wodną.

Farby lateksowe, to produkty, które wraz z biegiem czasu są coraz bardziej doceniane. Produkty te zawierają kauczuk, dzięki czemu są bardzo trwałe i bardzo dobrze sprawdzają się w pomieszczeniach, takich jak kuchnia, czy łazienka. Możemy wybierać pomiędzy produktami matowymi oraz dającymi połysk. Dostępne są również w wersji odpornej na grzyby oraz bakterie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>