Grzejniki dekoracyjne

grzejnik dekoracyjny

fot. LUXRAD

Oczywiste jest, że podstawową funkcją grzejnika jest ogrzewanie pomieszczeń. Dziś jednak producenci zadbali również o ich wygląd, dzięki czemu taki nowoczesny kaloryfer może stanowić niezwykły element dekoracyjny naszego domu.
Największą popularność zdobyły grzejniki stalowe. Tę pozycję zawdzięczają swojej funkcjonalności, której zdecydowanie towarzyszy estetyka. Taki elegancki kaloryfer bez problemu można postawić w dowolnym miejscu przy ścianie. Popularne są również grzejniki zrobione z aluminium. Są równie eleganckie i szykowne.

Stylowa łazienka

Innym rodzajem grzejników dekoracyjnych są te montowane w łazienkach. Najczęściej są to kaloryfery rurkowe, tzw. drabinkowe. Oprócz tego, że doskonale spełniają swoją funkcję ogrzewania, to prezentują się niezwykle wyjątkowo. Często też służą jako suszarka lub wieszak. Ich budowa jest bardzo zbliżona. Różnią się wielkością, ilością rurek czy kształtem. Jedynym wspólnym elementem są dwa pionowe przewody, które łączą pozostałe mniejsze rurki.

grzejnik dekoracyjny

fot. KERMI

Drewniane grzejniki

Stal, żeliwo czy aluminium to nie jedyne materiały, z których można wyprodukować grzejnik. Okazuje się, że również drewno jest świetnym tworzywem do tego typu produktów. Z pewnością to bardzo oryginalne, wręcz nietypowe rozwiązanie. Taki drewniany kaloryfer można zamontować w łazience, pokoju czy kuchni. Jego powierzchnia pokryta jest specjalnym lakierem, który odporny jest na wszelkie zarysowania. Dodatkowo z łatwością można go wyczyścić. Równie zadziwiającym materiałem, z którego wykonane są grzejniki jest marmur. Grzejniki wykonane z tego materiału mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. Niestety, ich oryginalność kosztuje swoje.
Przy zakupie grzejników należy pamiętać, że najważniejsza jest jednak sprawność produktu. Wygląd oczywiście również ma znaczenie, ale powinien być drugorzędny. Obecnie na rynku dostępna jest ogromna ilość grzejników, które różnią się między sobą kolorami, kształtami i wzorami, więc z pewnością znajdziemy coś, co będzie nam odpowiadać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>