Grzejniki kanałowe

Grzejniki kanałowe znajdują coraz większe zastosowanie w domach i wnętrzach, których właściciele cenią sobie prostotę i minimalizm połączoną z funkcjonalnością i praktycznością. Montaż grzejników kanałowych może stanowić dodatek do ogrzewania podłogowe oraz funkcjonować, jako samodzielna instalacja grzewcza.

Grzejniki kanałowe montowane są pod powierzchnią podłogi w specjalnie przygotowanych wcześniej, ocynkowanych kanałach. Ich lokalizacja zależy w dużej mierze od inwestora, jednak najczęściej znajdują one miejsce w pobliżu okna, gdyż ich głównym cele jest utrzymanie w domu odpowiedniej temperatury. Współcześnie, kiedy duże przeszklone przestrzenie są bardzo modne grzejniki kanałowe pomagają przede wszystkim chronić wnętrze przed wyziębieniem, szczególnie zimą.

Zalety i wady grzejników kanałowych

To, co najbardziej urzeka inwestorów w grzejnikach kanałowych to ich dyskretność. Nie wystawione są one na pokaz, nie szpecą pomieszczenia, a zamontowane pod powierzchnią podłogi skutecznie wypełniają swoją funkcję. Jedynym wyrazem ich obecności jest specjalna klatka podłogowa, która wyprowadza ciepło na całe pomieszczenie. Nowoczesne systemy kanałowe mają również funkcję chłodzącą, która z powodzeniem wykorzystać można również w upalne dni.

Grzejniki kanałowe są doskonałą alternatywą dla ogrzewania podłogowego. Przede wszystkim bardzo szybko łapią wybraną przez nas temperaturę i co istotne równie szybko się chłodzą. Są to ponadto produkty ekologiczne i energooszczędne, dlatego decydują się na nie nie tylko prywatni inwestorzy, ale również korporacje i prywatne firmy.

Główną wadą grzejników kanałowych jest fakt, że ich montaż wymaga doświadczonego oka fachowca i co najważniejsze instalacji grzewczej o wysokich parametrach. W przeciwnym wypadku nasz grzejnik nie będzie skutecznie funkcjonował. Wszystko to wiąże się również ze sporymi wydatkami, już sam zakup grzejników kanałowych to dość pokaźna kwota, a jeśli dodamy do tego jeszcze koszta instalacji i montażu to uzbiera się całkiem spora suma. Nie zmienia to jednak faktu, że produkty te to trafna inwestycja.

Gdzie montować grzejniki kanałowe?

Grzejniki kanałowe najlepiej nadają się do dużych, przeszklonych powierzchni, czyli tam gdzie montaż tradycyjnego grzejnika ściennego jest utrudniony, bądź niemożliwy. Tego rodzaju produkty montowane są również zamiast ogrzewania podłogowego, które nie może znaleźć zastosowania w naszym wnętrzu na przykład ze względów technicznych.

UWAGA! Grzejniki kanałowe powinny być usytuowane w miejscach, jak najmniej użytkowanych. Nasilona eksploatacja kratek może spowodować ich uszkodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>