Wkrętarka – czy warto?

Wiele osób zastanawia się nad kupnem tak użytecznego sprzętu jakim jest wkrętarka. Warto rozważyć wady i zalety tego urządzenia, zanim zdecydujemy się na ostateczny zakup. Powinniśmy zastanowić się głównie nad tym do czego chcemy sprzętu używać oraz jak często potrzebujemy po niego sięgać. Musimy też przemyśleć zalety wkrętarki porównując ją z tak typowym dla gospodarstwa domowego sprzętem, jakim jest wiertarko-wkrętarka. Czy opłaca się kupić samą wkrętarkę? A może lepiej wybrać kompleksową wiertarko-wkrętarkę? Poniżej przedstawiamy argumenty, które być może pomogą w podjęciu tej decyzji.

Wkrętarka przyda Ci się gdy…

  • potrzebujesz tylko podstawowego sprzętu, bez dodatków oraz innych opcji.
  • chcesz niewielkim kosztem nabyć urządzenie dobrej jakości.
  • masz do wykonania drobne prace domowe, które nie wymagają dużej mocy czy specyficznych parametrów specjalistycznego sprzętu.
  • gdy potrzebujesz naprawdę mocnego urządzenia, którego funkcji nie może połączyć w sobie sprzęt jakim jest wiertarko-wkrętarka.
  • gdy zależy Ci na niskiej cenie.

Ponadto, warto wiedzieć, że możemy kupić wiele rodzajów wkrętarek, zależnie od naszych potrzeb i preferencji. Mamy więc do wyboru wkrętarki sieciowe oraz te posiadające akumulator. Te drugie są bardzo przydatne gdy do wykonania jest praca daleko od źródła zasilania – np. montaż sprzętów w ogrodzie. Wówczas wkrętarka z akumulatorem świetnie spełni swoje zadanie. Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy akumulator trzeba co jakiś czas ładować. Może to powodować uciążliwe przerwy w długotrwałej pracy. Ponadto trzeba zwrócić uwagę na średni czas ładowania naszego urządzenia.

Wybierz wiertarko-wkrętarkę gdy…

  • wolisz wydać więcej na sprzęt z wieloma opcjami.
  • chcesz mieć w domu urządzenie wielofunkcyjne 2 w 1. Wiele osób twierdzi, iż wiertarko wkrętarka jest lepszym rozwiązaniem do gospodarstw domowych. Nie musimy kupować oddzielnie dwóch różnych sprzętów, lecz łączymy ich funkcje w jednym – stosunkowo niewielkim kosztem. W stwierdzeniu tym jest wiele racji, dlatego też jeśli nie potrzebujemy specjalistycznej wiertarki czy wkrętarki lepiej zainwestować w sprzęt wielofunkcyjny, jakim jest wiertarko-wkrętarka. Minusem wiertarko – wkrętarek jest jedynie ich stosunkowo wyższa cena. Wkrętarki możemy kupić nieco taniej.
  • gdy zależy Ci na dłuższej przydatności sprzętu i jego większych możliwościach.
  • gdy lubisz ekonomiczne rozwiązania – jest to inwestycja, która zwróci się w przyszłości – możesz bowiem wykorzystywać go w wielu różnorodnych sytuacjach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>