Wybieramy ogrodzenie do naszej posesji

ogrodzenia

fot. bp.blogspot.com

Ogrodzenie jest bardzo istotnym elementem zabudowy działki. Pozwala nam wytyczyć granice prywatności oraz ukryć się przed wścibskim wzrokiem sąsiadów. Czasem stanowi też piękne i efektowne dopełnienie całości budynku. Warto więc zastanowić się nad takim doborem ogrodzenia, aby stanowiło ono z naszym domem spójną, harmonijną kompozycję, a przy tym było trwałe i dobre jakościowo. By nasze ogrodzenie spełniało właściwie swoją funkcję, musimy zdecydować się na taki produkt, który będzie solidny, ale i stylowy. Dodatkową zaletą będzie przystępna cena. Warto więc porównać ceny ogrodzeń w sklepach, marketach budowlanych oraz internetowych porównywarkach cen.

Jak wybrać ogrodzenie?

Poniżej przedstawione są różne rodzaje oraz zastosowania ogrodzeń rozmaitych typów. Z pewnością ułatwi to wybór czegoś odpowiedniego i przybliży możliwe opcje.

Jeśli chcemy, by nasze ogrodzenie wyglądało delikatnie i lekko dopełniało ogród, możemy zdecydować się na ażurowy panel ogrodzeniowy. Jest to zarówno bariera dla złodzieja jak i element pozwalający oglądać zewnętrzny świat. Warto zadbać także aby wybrać panel właściwie zaimpregnowany. Mamy wówczas nie tylko gwarancję stylu, ale i jakości produktu.

Popularne są też solidne i stabilne stalowe konstrukcje płotów. Mają one zwykle właściwości antykorozyjne i są odporne na kapryśną pogodę. Ich kolor i wygląd to synteza nowoczesności i funkcjonalności. Niektóre płoty tego typu posiadają łukowe wykończenie, które sprawia, że wyglądają mniej surowo i dopełniają oryginalny design budynku.

Kameralne ogrodzenie stanowią z kolei wszelkiego rodzaju niskie płotki i płoty. Możemy stosować je jako ogrodzenie rabatki lub też całej posesji. Mamy do wyboru wiele modeli – drewniane, stalowe, w różnych odcieniach kolorystycznych. Mamy także do dyspozycji płotki stylizowane na aranżację wiejskiego domku. Pomoże nam to uzyskać sielski efekt spokojnego, rodzinnego klimatu.

Wciąż popularne, choć już nie tak bardzo jak niegdyś są siatki z tworzywa PCV. Ich zaletą jest wytrzymałość i trwałość produktu oraz przystępna cena.

ogrodzenia

fot. weddingboard.com

Bardzo modne i oryginalne są ogrodzenia bambusowe. Jest to szczelna zasłona przed światem zewnętrznym oraz efektowna dekoracja. Koszt takich ogrodzeń to ok. 40 zł. Maty bambusowe są trwałe, nawet biorąc pod uwagę polski klimat. Można użyć ich także na balkonach czy tarasach. Niezbędne jest jednak posiadanie paneli ogrodzeniowych, choćby najbardziej podstawowego typu, gdyż matę zwykle podczepia się do zamontowanych już paneli.

W domach jednorodzinnych oraz na osiedlach domków często stosowane są kratki i nadstawki. Te drugie stanowią estetyczne wykończenie ogrodzenia i urozmaicają jego wygląd. Kratki pozwalają nam poczuć sielski nastrój oraz wyhodować na nich pnącze. Może to być doskonałe połączenie z altanką czy zestawem wiklinowych mebli ogrodowych. Kratka stanowi wydatek ok. 42 zł. Warto sprawdzić też wybór wśród płotów deskowych, które stanowią ciekawy dodatek do modernistycznych projektów budynków. Mamy tu do dyspozycji między innymi płoty szczelne oraz ażurowe. Pierwsze z pewnością przypadną do gustu osobom ceniącym swoją prywatność. Niemniej jednak każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie w bogatej ofercie tych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>